Разбиха огромна наркооранжерия във Варна, задържан е чужденец
Разбиха голяма наркооранжерия във Варна, арестуван е чужденец. Полицията във Варна разкри наркооранжерия, оповестиха от пресцентъра на Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи в крайморския град.
В рамките на интервенция за противопоставяне на производството и разпространяването на наркотични субстанции, чиновници на отдел „ Криминална полиция “, взаимно с сътрудниците си от Пето районно ръководство са проверили имот в околност „ Чайка “, населяван от 60-годишен мъж.
В къщата криминалистите открили три пространства, пригодени като оранжерии, оборудвани със система за контрол на влажността и температурата, вентилация и отглеждани 600 растения в друг етап на напредък. Полицаите разкрили и иззели суха тревиста маса и огромна електронна везна.
Министерство на вътрешните работи, пресцентър
Общата стойност на иззетото оборудване и приготвената суха, зелена тревиста маса е над 120 000 лв..
Нарушителят, който е чуждестранен гражданин и в чиято страна закононарушения, свързани с наркотични субстанции се санкционират с доживотна присъда, е задържан в ареста за период от 24 часа.
Действията по документиране на осъществената незаконна активност не престават под надзора на Окръжна прокуратура. Към момента по случая има формирано досъдебно произвеждане.
Източник: flashnews.bg
КОМЕНТАРИ




